חיפוש באתר ובבלוג
סך כל הפוסטים בבלוג
426
פוסטים אחרונים
קטגוריות
עמוד הפייסבוק שלי

שלושה טיפים להתמודדות בהצלחה עם השינויים התכופים בעולם העסקי

מאת:
חגי שלו

חגי שלו

אנו חיים בעולם מאד דינמי, שמשתנה כל הזמן, וקצב השינויים בו כל הזמן גובר. שינוי הרגלים

כתוצאה מכך, בעלי עסקים ניצבים באופן שוטף בפני אתגרים יומיומיים; משבר הקורונה אף העצים משמעותית מצב זה והביא איתו אתגרים נוספים המחייבים התייחסות.

לכן, בעלי עסקים נדרשים היום לגמישות, ליצירתיות ולפתיחות לשינויים, יותר מאי פעם. לעיתים, המשמעות של הנסיבות המשתנות היא אם לנצל את השינויים בשוק לטובתכם, להצליח ולשגשג, או להידרדר ולסגור את העסק.

יחד עם זאת, לצערנו, רוב בני האדם ובעלי העסקים בכללם, אינם יודעים איך להתמודד עם שינויים. שינויים נתפסים ע”י מערכת ההפעלה האוטומטית שלנו כאיום, אפילו איום על ההישרדות. משום כך, מרבית בעלי העסקים אוחזים בקרנות המזבח, עובדים קשה יותר, אך גם אובדים בים השינויים והמשך קיומו של העסק שלהם נתון בסכנה.

 

בדיוק לשם כך, אני מביא כאן 3 טיפים קצרים איך להתמודד בהצלחה עם שינויים:

  1. פרקו את השינויים לחלקים קטנים, לאבני דרך.
    שינוי גדול הוא מפחיד ומאיים. שינוי קטן, פחות מפחיד. השינוי הוא מרתון, לא ספרינט, וכמו במרתון, תמיד יש להתקדם צעד אחרי צעד ולוותר על הצורך בשליטה ובוודאות לראות את נקודת הסיום כבר מנקודת ההתחלה. לכן, תכננו בשלבים ותמיד התמקדו בשלב הקרוב, הנראה לעין.
  2. אל תחכו ש”יבוא המשיח”.
    אל תצפו שהקורונה תעבור, אל תחכו לפיצוי מהמדינה ואל תקטרו, תתלוננו ותאשימו אף אחד, גם לא את עצמכם. זה העסק שלכם והחיים שלכם. קחו 100% אחריות עליהם וחפשו פתרונות יצירתיים למצב. אל תחששו לצאת מהקופסה. המשברים הכי גדולים בהיסטוריה האנושית הביאו גם את פריצות הדרך הכי עוצמתיות ומשנות חיים.
  3. ותרו על התנגדות לשינוי ובכלל על כל התנגדות שהיא.
    קבלו את הנסיבות גם אם הן סיוט. ההתנגדות האוטומטית בפני שינוי תוקעת. בכך אני מתכוון גם לקיטורים, לתלונות ולשיפוטיות, כולל לשיפוטיות עצמית. אם מוותרים על ההתנגדות, משחררים את הצורך בשליטה ובוודאות ומרפים, תפתחנה לכם אפשרויות חדשות, לפעמים ממקורות בלתי צפויים.

לפרטים נוספים איך אוכל לסייע גם לך לשגשג ולהצליח גם בימים טרופים אלו, תן כאן קליק על הלינק

 

אהבת? הפקת ערך? אני מזמין אותך לעשות “לייק”, להגיב ממש כאן למטה ולשתף את חבריך בפוסט זה.
אשמח גם לענות כאן למטה לכל שאלה שיש לך.

שיתוף הפוסט ברשתות החברתיות:

אולי יעניין אותך לקרוא פוסטים נוספים:

כתיבת תגובה

אהבת את התוכן?
רוצה עוד תכנים בחינם?

רוצה להסתייע בי בשינוי קריירה או בעסק שלך?