מהו ה- Zone ולמה הוא חשוב להצלחה שלך?

20 יולי, 2015 // 8:13 @פוסט זה הינו קטע מעובד לפוסט מפרק 4 בספרי "להתרגל להצליח": מצא את ייעודך

"אינך יכול ללמד אדם דבר, אתה רק יכול לעזור לו למצוא את הדבר בתוך עצמו" גלילאו גליליי

 

מהו ה-Zone ולמה חשוב לך להיות בו?

הביטוי "להיות ב-Zone" בשפת ליגת הכדורסל המקצועני האמריקאי, ה-NBA, הנחשבת לליגת הכדורסל הטובה בעולם, מתאר את מצב ההוויה של שחקן כשהכל הולך לו במשחק: מדייק בקליעה, מפליא למסור וקורא כמו בספר את מהלכי היריב, ובכלל – לוקח את המשחק עליו וגם מצליח בכך כדי להוביל את קבוצתו לניצחון.

בטוחני שגם אתה חווית מצבים בחייך בהם הכל הלך לך – היית במיטבך, ב-Zone שלך, והשגת תוצאות מצוינות. אני חוויתי מצבים כאלו בהם למשל הפלאתי לדבר בעת הרצאה או בהדרכה אישית, ולא הבנתי מאיפה יצאו המילים הללו. כאילו שכל היקום פעל דרכי ועזר לי להביא את עצמי לביטוי מיטבי.

 

המטרה של כל תהליך שינוי

המטרה של כל תהליך שינוי בעיניי, היא לזהות ולהכיר את אזור ה- Zone שלנו, בו  אנו מגשימים את תכלית חיינו, ולהישאר בו בקביעות. וכאן מתחיל האתגר, מכיוון שמרביתנו לא יודעים מהי תכלית זו ואיפה בכלל נמצא ה- Zone שלנו. התוצאה של כך היא צורך בשינוי מקצועי לאורך החיים ובהסבת מקצוע.

התרשים לעיל ממחיש זאת:

אנו מתחילים את חיינו הבוגרים בנקודה כלשהי על הספירלה הלבנה, בקרבת דפנות הריבוע. ואז אנו מתחילים לחפש את ה-Zone שלנו, הנקודה הלבנה במרכז. זו הנקודה שבה אנו מתחברים למהות קיומנו, נמצאים בייעוד שלנו, משתמשים במלוא יכולותינו וכישורינו, בה אנו אוהבים את מה שאנו עושים, מגשימים את שאיפותינו, פועלים בתנופה ובהתלהבות, הכל הולך לנו ואנו מאושרים.

הבשורה הטובה היא שבמהלך החיים אנו מתקרבים ל- Zone כפי שמתארת הספירלה הלבנה בתרשים, וחלקנו אפילו מוצאים אותו בגיל צעיר יחסית. אלו הם אותם אנשים שיודעים מה ייעודם בחיים וחותרים במלוא המרץ והמיקוד כדי להשיג אותו. עם זאת, רבים אחרים מחפשים את ה-Zone שלהם כל חייהם.

הכרת ה-Zone האישי היא אם כן עקרון חשוב ביכולת של בני האדם לחולל שינוי מוצלח. אדם שלא יודע מה ה-Zone שלו עלול לבזבז זמן, אנרגיה וכסף רב בחיפוש דרכו בחיים, שתהיה אז לרוב דרך חתחתים עם הישגים מוגבלים וצורך מתמיד בשינוי מקצועי.

מאידך, אדם שיודע מה ה-Zone שלו, מחובר לחזון, לייעוד, לערכים, לחלומות ולרצון האמיתי שלו. כל אלו יוצרים תשתית הווייתית מצוינת לבנות עליה שינוי אפקטיבי ומוצלח. כך למשל, ברגע שגיליתי את ה-Zone שלי בשנת 2006 – לסייע לבעלי עסקים לממש את הפוטנציאל העסקי שלהם, התמלאתי בתשוקה, תעוזה ואמונה שהכל אפשרי, שהיוו דלק סילוני מניע בתהליך השינוי וההגשמה שלי.

 

סיכום

המסקנה היא שכדי לבצע שינוי מקצועי מוצלח, לרבות הסבה מקצועית, כדאי קודם להיפתח ולגלות בתוך עצמך את המקום האמיתי שמסב לך הגשמה, סיפוק ואושר, ורק אז לחתור בהתמדה להגיע אליו.

אם אינך יודע מה ה-Zone שלך וחש שאתה מתקשה בהגשמה כי הכיוון המקצועי שלך אינו ברור, אני מזמין אותך להיעזר בי במציאת הייעוד שלך.
לחץ כאן לקבל את כל הפרטים על התוכנית למציאת הייעוד ולהתחבר ל-Zone שלך

 

אהבת? מומלץ להעביר לחברים, לשתף בפייסבוק ולהגיב ממש כאן למטה.
אשמח גם לענות כאן למטה לכל שאלה שיש לך.

אולי יעניין אותך לקרוא פוסטים נוספים בקטגוריה "שינוי קריירה":

קטגוריות:אימון מנהלים, אימון עסקי, הבלוג, חזון, יוצא לאור!, פיתוח אישי, פריצת דרך והצבת יעדים, פתיחת עסק, שינוי, שינוי קריירה

השאר תגובה

נהנית מהפוסט?
קבל/י מדריך ליצירת שינוי עסקי במתנה!!
"נוסחת מה בתוך" הוא מדריך ליצירת שינוי עסקי אפקטיבי. בנוסף, קבל/י עצות וטיפים למייל איך להרוויח יותר כסף בעסק/מיזם שלך!
דוא"ל
שם
מה זה המדריך הזה?

חוויה אישית

"...אחרי ארבעה חודשי עבודה עם חגי, פיתחתי שירות עסקי חדשני והשגתי את המכירות הראשונות שלי...
חגי לימד אותי כלים ספציפיים שאני משתמש בהם ביום יום...
חגי הוא אדם מיוחד שעצם השהייה איתו החדירה בי אנרגיה של תעוזה, כח רצון ואהבה, ועל כך אני מודה לו..."

דניאל רוט - מייסד ומנכ"ל easy.ly