חיפוש באתר ובבלוג
סך כל הפוסטים בבלוג
480
פוסטים אחרונים
קטגוריות
עמוד הפייסבוק שלי

שלוש “מ” שיוצרים “מ” רביעית – המחשבות, המילים והמעשים יוצרים את המציאות שלנו | מודל הממ”מ

לפעמים, החיים יכולים להיות פשוטים, כשמסתכלים עליהם בפשטות   😉  שינוי המציאות
זו המטרה של הפוסט הקצר הזה.

אני מבקש להראות את הדרך שבה אנו יוצרים את התוצאות שלנו בחיים, בעסקים או בקריירה, ולהציג 3 “ממים” שיוצרים “מם” רביעית. כן, אני מתכוון לאות “מ”.

ונתחיל מהסוף – ה”מם” הרביעית היא המציאות.

זה משהו שאנו עושים יום-יום. האתגר הוא ליצור את המציאות שלנו במודעות, מתוך הכרה לדרך שבה אנו יוצרים אותה, לטוב ולרע.
העניין הוא שלרובינו הדרך הזו אינה ברורה ונהירה מספיק. החינוך, התרבות וההרגלים שלנו משפיעים עלינו המון ומשבשים את חופש הבחירה שלנו – איך ליצור את המציאות שאנו רוצים בדרך אפקטיבית, קונסטרוקטיבית ופרודוקטיבית.

וכאן נכנסים לתמונה שלושת ה-“ממים” הנוספים, שמאירים לנו את הדרך לעשות זאת:

  1. מחשבות – רבות נכתב על כך שמחשבות יוצרות מציאות. לא אחזור על כך. די אם נזכיר שמחשבות יוצרות את הרגשות שלנו, שמשפיעות מצידן על התגובות שלנו (ומכאן גם על התוצאות) לפי נוסחת אפר”ת, כדי להבין שהמפתח הוא שליטה במחשבות. ואז, מחשבות חיוביות מעלות אותנו מעל הקו ויוצרות בסיס הווייתי איתן לתקשורת מיטבית עם הסביבה, לאנרגיה ועוצמה בעשייה, ולהתמקדות בהגשמה ובהצלחה.
    כאן באפשרותך לקרוא איך יוצרים מציאות רצויה תוך שילוב המחשבות והרגשות הנכונים
  2. מילים – זהו הקשר שרובינו לא מודעים אליו.

וכאן קודם כל סרטון שממחיש זאת, “בראשית” באדיבות רוזין רונבלום:

אנו כל הזמן משתמשים במילים שליליות שמפעפעות למוח הלא-מודע שלנו וקובעות יותר מכל את התוצאות שלנו. למשל, מילים כמו: בעיות, כישלון, “לא”, אי אפשר, קשה, תלונות וקיטורים, ועוד…בכל פעם שאנו מדברים כך, אנו משדרים למוח הלא-מודע שלנו מסרים שאנו קטנים וחלשים, ושיש משהו גדול מאיתנו שמונע את האפשרות שלנו להצליח. כך, המילים שלנו מחוללות את המציאות שאנו חווים באופן אוטומטי, עם המון אפקטים שליליים שאנו כלל לא מודעים אליהם.


עוד תבנית לשונית שאנו משתמשים בה בתדירות גבוהה היא המילה “אבל”. להערכתי, אדם ממוצע אומר “אבל” עשרות פעמים ביום. שימו לב כמה פעמים ביום אתם אומרים או שומעים: “כן, אבל…”. כמעט כל השימושים נעשים בצורה שגוייה: אנו אומרים דבר חיובי, ואז “אבל” ומיד אחריו דבר שלילי. תבנית זו משדרת למוח הלא-מודע שלנו מסר ברור – השלילי מבטל את החיובי. למשל: “השמש זורחת עכשיו אבל קר לי”. המסר  הוא חד: על אף שהשמש זורחת עכשיו, לי דווקא קר, וכנראה שאין מכך מוצא.


אז זהו, שיש מוצא. האמירה בסדר מילים הפוך: “קר לי אבל השמש זורחת עכשיו” משתמשת באותן המילים במשמעות אחרת לגמרי. זהו כבר מסר אופטימי, חיובי, שפותח אופציה להתחמם, על אף שקר לי. אותן מילים, משמעות אחרת. והכל קשור לשימוש במילה “אבל”.אז השימוש הנכון במילה “אבל” הוא: קודם השלילי, אז אומרים “אבל”, ובסוף החיובי. או, אם אנו חייבים קודם לומר את החיובי, נשתמש בביטוי “יחד עם זאת” שמשאיר את השלילי והחיובי על אותה רמה, ולא מבטל את החיובי מפני השלילי. פשוט ליישום ומשמעותי מאד בהשפעה על המציאות שלנו.

ולסיכום ההדגשה של חשיבות המילים ביצירת המציאות שלנו, הנה סרטון מאלף שממחיש זאת יותר טוב מכל המילים   🙂 :

3. מעשים – כאן אין צורך להכביר במילים. מגיל אפס מלמדים ומחנכים אותנו לעשייה. לכן, ההקשר בין המעשים שלנו למציאות שאנו יוצרים הוא ברור.
רק אדגיש שהסדר כאן הוא קריטי – “סוף מעשה במחשבה תחילה” כתוב במקורותינו, ולא בכדי. כלומר, המעשים באים בסוף, וקודמות להם 2 ה”ממים” האחרות: מחשבות ומילים.

כך, אם נפנה את מירב תשומת ליבינו ל-3 ה”ממים” האוטומטיות – מחשבות, מילים ומעשים – נהיה מודעים לחשיבותם ביצירת המציאות שלנו, נתבונן בעצמנו ביום-יום איך אנו משתמשים בהן, נוכל גם לבחור להשתמש ב”ממים” האלו בתבונה, כדי ליצור את המציאות שאנו רוצים.

איך עושים זאת? כאן נכנסת לתמונה המתודולוגיה שפיתחתי “נוסחת מה בתוך” שמסייעת לנו לצאת מה”אוטומט” ולשנות את ה-ממ”מ שלנו כדי ליצור את ה”מם” הרביעית – המציאות.

צור איתי קשר כדי לשמוע איך אוכל לסייע לך ליצור את המציאות שלך, בעסק או בקריירה.

זהו רק אחד מתוך עשרות מודלים וכלים שכלולים בספר שלי “להתרגל להצליח“.
הספר נמכר בכל חנויות הספרים וגם כאן באתר שלי בהנחה עד הבית.
3 פרקים ראשונים של הספר בחינם ניתנים להורדה כאן.

 

אהבת? אני מזמין אותך לעשות “לייק”, להגיב ממש כאן למטה ולשתף את חבריך בפוסט זה.
אשמח גם לענות כאן למטה לכל שאלה שיש לך.

שיתוף הפוסט ברשתות החברתיות:

אולי יעניין אותך לקרוא פוסטים נוספים:

2 מחשבות על “שלוש “מ” שיוצרים “מ” רביעית – המחשבות, המילים והמעשים יוצרים את המציאות שלנו | מודל הממ”מ”

כתיבת תגובה

הזמנים מאתגרים? העסק או הקריירה תקועים?

דווקא עכשיו, זה הזמן להתחיל לחשוב על שחרור התקיעות.

אני מזמין אותך לייעוץ טלפוני ראשוני בחינם

בתאום ישירות מול היומן שלי