חיפוש באתר ובבלוג
סך כל הפוסטים בבלוג
424
פוסטים אחרונים
קטגוריות
עמוד הפייסבוק שלי

איך להביא אתר למקום הראשון בגוגל

לא, אני לא מומחה לקידום אתרים ובוודאי שלא לבניית אתרים…  איך להביא אתר למקום ראשון בגוגל

אבל, במקרה או שלא במקרה   😉 יש לי אתר שכבר קרוב ל-4 שנים (עדכון ל-2021 – יותר מ- 10 שנים!) מדורג ראשון בחיפוש אורגני בגוגל ב-2 מילות חיפוש נחשקות כמו “אימון עסקי” ו”מאמן עסקי”.

אז כנראה שאני עושה משהו נכון, ומכיוון שזה לא קשה מידי, החלטתי להעלות פוסט קצר ולשתף אתכם בכמה ממרכיבי הנוסחה:

מרכיב 1 – אפיינו שיווקית את האתר שלכם

סוף מעשה במחשבה תחילה. תכנון טוב הוא קריטי להצלחה, בכל תחום.
רוב האנשים סומכים על בונה האתר שלהם באפיון האתר. זו בדר”כ טעות קריטית. כי האדם שבונה לכם את האתר לרוב אינו מבין מספיק בשיווק. זה כמו לתת לעובד הדפוס לעצב ולכתוב לכם את כרטיס הביקור. מכיוון שמטרת האתר היא בוודאי שיווקית – למכור אתכם ואת מרכולתכם ללקוחות שלכם – תנו לאנשי שיווק שמתמחים בשיווק באינטרנט להגדיר את כל הפרמטרים הבסיסיים של האתר: מבנה, Look & Feel, תפריטים, תוכן של כל עמוד, מה המסרים השיווקיים העיקרים שלכם (קהל היעד, הכאב שלו, הצרכים והרצונות שלו, התועלות שאתם נותנים לו, והייחודיות שלכם), קופירייטינג, וכדומה. בגדול קוראים לזה מיתוג. את כל זה עושים לפני שמתחילים לבנות את האתר!

 

מרכיב 2 – בחרו במערכת פתוחה לבניית האתר עם מערכת ניהול תוכן שלא מצריכה תכנות

אני בחרתי בוורדפרס וזו היתה בחירה מצוינת. נדמה לי שגם  WIX עושה את העבודה.
וזה היה אחרי שבאתר הראשון שלי בחרתי במערכת סגורה, שמישהו פיתח, ורק הוא יכול היה לטפל בה. למותר לציין שקיבלתי שרות גרוע והייתי קהל שבוי…
בנוסף, חשוב לדעת שאתר הוא כמו ילד – כל הזמן צריך לטפל בו. לא, אל תיבהלו, לא מדובר דווקא בטיפול מקצועי, אלא בעיקר בריענון תכנים ותוספות. וזה משהו שבו תרצו להיות עצמאיים, לא תלויים באף גורם חיצוני. לכן, מערכת ניהול תוכן שכל אחד יכול לתפעל אותה היא חיונית!
אז פתיחות וגמישות הם שם המשחק!

 

מרכיב 3 – התוכן הוא המלך!

כן, “התוכן הוא המלך” אומרת האמרה השיווקית הוותיקה. והוא גם כנראה ימשיך להיות המלך אפילו שהמדיה השיווקית כל הזמן משתנה.
אז בססו את האתר שלכם על תוכן טוב. אפשר לקנות תוכן, אפשר לשתול באתר שלכם תוכן טוב מהאינטרנט (לא להעתיק! אלא לשתול סרטון ולכתוב עליו, לתרגם פוסט של אחר מאנגלית, וכד’), אך המלצתי היא – כתבו אתם את התוכן שלכם.

זה לא חייב להיות התוכן הכי טוב בעולם. אך אם הוא שלכם, מבטא את הידע שלכם ואת תחום המומחיות שלכם, הוא ייחודי ולכן הוא יצליח.
אתם לא חייבים לפנות לכל העולם ואשתו. זו טעות נפוצה. פנו וכתבו רק לאנשים שמתחברים אליכם. עדיף להיות רלבנטי לקבוצה קטנה שמזדהה עם המסרים שלכם מאשר לקבוצה גדולה שבה אתם אחד מרבים. זו הגישה השיווקית הנכונה כיום – מומחיות בנישה.

אני התחלתי לכתוב בלוג בצורה מסודרת ועקבית ב-2010. מזל טוב! פוסט זה שאתם קוראים הוא הפוסט ה-150 בבלוג שלי! [זה היה בעת כתיבת הפוסט המקורי ב-2014. עדכון מ-2021 – קרוב ל-400 פוסטים בבלוג!]. כך יוצרים הצלחות, בצעדים קטנים, בהדרגה ובעקביות. אני ממליץ לכם להיות רצי מרתון, לא ספרינטרים. השקעה עקבית ומתמידה בתכנים שלכם תניב לכם תוצאות מדהימות בטווח הארוך.
כי גם גוגל אוהב זאת וייתן לכם המון קרדיט על הדינמיות של האתר והצמיחה שלו.
ואם תפיצו בעקביות את התכנים שלכם: ברשתות החברתיות, לרשימת המנויים שלכם ובמקומות אחרים ברחבי האינטרנט, גם תגדילו בעקביות את התנועה לאתר שלכם וכתוצאה מכך גם תגדל כמות  הלידים שאתם מקבלים מהאתר.

זו הדרך בה אני נוהג ובזכותה כ-75% מהלידים שנכנסים אלי מקורם באתר שלי.

 

מרכיב 4 – קדמו את האתר שלכם אורגנית

מה לעשות, התחרות היום על מילות מפתח נחשקות היא גדולה. לכן, אני נעזר במומחי קידום כדי לעקוב בהתמדה אחרי התפתחות העכבישים של גוגל ולעשות את העבודה המתאימה ברקע של האתר ובבניית הקישורים אליו כדי להעלות את קרנו בעיני גוגל.
התחלתי לעשות זאת מייד כשהאתר הוקם, עוד כשהרווחתי מעט כסף, וזו הייתה ללא ספק ההשקעה הכי טובה שעשיתי בשיווק.
הקרדיט הגדול לכך הוא למקדמים שלי – סטארט SEO – ובראשם אליאב חילו ואיתי וסר. אני ממליץ עליהם בחום!
ושוב התוכן עוזר, כי גוגל אוהבים תוכן מקורי, שמושך גולשים ומתעדכן בעקביות.

 

ועוד כמה מרכיבים נוספים:

  1. יצרו תוכן מגוון: פוסטים, סרטונים, פודקסטים ועוד.
  2. צרו קשרים חיצוניים אל האתר שלכם. רצוי מאתרים עם הרבה תנועה. דרך מצוינת לכך הם שת”פ, כתבות עליכם, סרטוני יוטיוב שלכם שמוטמעים באתרים אחרים עם לינק אליכם ועוד.
  3. צרו קשרים פנימיים ביו פוסטים ודפים בתוך האתר שלכם. גוגל אוהב את זה וגם המבקרים שמתעניינים בתכנים שלכם.
  4. שווק את עצמכם. אולי זה ברור מאיליו, אך רבים נמנעים מכך. זכרו, אתם בתוך גבולות האתר שלכם, זה נמל הבית שלכם ומגרש המשחקים הביתי שלכם. זה יותר מלגיטימי. יחד עם זאת, שמרו על פרופורציות. אני למשל נוהג לעשות זאת לרוב בסוף כל פוסט.
  5. הוסיפו עם הזמן עוד דפים לאתר שרלבנטיים למילות החיפוש שאתם מקדמים אורגנית. למשל, אני הוספתי ב-2019 את הדף הזה – https://bit.ly/33NARQw – שמאד חיזק את העמוד העיקרי המקודם תחת מילות המפתח אימון עסקי ו- מאמן עסקי. עוד לפני כן הוספתי עמודים נוספים שכולם כיום הם בנים של העמוד העיקרי.
  6. שיזרו את מילות המפתח בפוסטים שאתם כותבים, אם כי אל תגזימו!
  7. ככל שאתם כותבים יותר בהקשר לנושא העיקרי, אם כי לא בדיוק עליו, אתם מעשירים את האתר בתכנים נלווים המתאימים למילות מפתח אחרות. עם הזמן, פוסטים אלו מתחילים להופיע בגוגל גבוה בחיפוש האורגני תחת מגוון רב של מילות חיפוש נוספות. כך למשל, לי יש עוד כ-50 מילות מפתח שמדורגות בעמוד הראשון בגוגל. התוצאה היא תנועה רבה שמגיעה לאתר שלי מהזנב הארוך של מילות החיפוש, מה שמאותת לגוגל שיש כאן תוכן איכותי, דבר שגורם לו לדרג את מילות החיפוש הללו גבוה יותר (כמו גם את המילים העיקריות שאני מקדם), וחוזר חלילה. כך נוצר גלגל תנופה חיובי שמעצים את עצמו ומחזק עוד יותר את האתר שלי בגוגל.

 

ואחרון חביב:

להיות מדורג ראשון בגוגל זה תו איכות. לגוגל יש מאות ואולי אלפי פרמטרים לדירוג. ואם הוא בחר באתר שלכם ראשון מבין אלפי אחרים זה אומר משהו טוב עליכם ללקוחות שלכם; זה מעיד על האיכות שלכם! ובעולם שעובר יותר ויותר לאינטרנט וכשגוגל מהווה את המקור העיקרי לחיפוש, זה אומר שהעתיד שלכם מבטיח.

לאתר שלי מגיעים כ-4,000 איש בחודש. יותר מחצי מהם מגיעים מחיפוש אורגני בגוגל, בעיקר מהזנב הארוך של ביטויים בהם אני מדורג, ויש מאות כאלו. קל לראות איך כך האתר הופך לנכס שלא יסולא בפז לכל עסק!

 

זהו חברים, זו כל התורה כולה על רגל אחת.
זה לא קשה, רק דורש התמדה ועקביות.
זה היה אפשרי בשבילי, ואני בטוח שזה אפשרי גם בשבילכם!

 

אהבת? הפקת ערך? אני מזמין אותך לעשות “לייק”, להגיב ממש כאן למטה ולשתף את חבריך בפוסט זה.
אשמח גם לענות כאן למטה לכל שאלה שיש לך.

שיתוף הפוסט ברשתות החברתיות:

אולי יעניין אותך לקרוא פוסטים נוספים:

כתיבת תגובה

אהבת את התוכן?
רוצה עוד תכנים בחינם?

רוצה להסתייע בי בשינוי קריירה או בעסק שלך?