חיפוש באתר ובבלוג
סך כל הפוסטים בבלוג
426
פוסטים אחרונים
קטגוריות
עמוד הפייסבוק שלי

העקרונות לעשות שינוי בכל הרגל לפי Ted-Ed

בעולם הדינמי שבו אנו חיים והצורך התמידי שלנו לשנות ולהשתנות לאור הנסיבות המתחלפות תדיר, מעניין שינוי הרגליםלבדוק מה אומר המדע על היכולת שלנו להשתנות ומהם העקרונות לשינוי אפקטיבי.

ב-TED בדקו זאת לגבי תרגול פיזי ורכישת מיומנויות בתחומים כמו ספורט, נגינה, ריקוד וגם נהיגה.

הנה הסרטון הקצר שלהם עם הממצאים (4:49 דק’) ובעקבותיו הניתוח שלי מה אנו יכולים להסיק מכך לגבי שינויים מנטליים, באמונות, ברגשות ובהרגלים שלנו:

לעניות דעתי ועל סמך יותר מ-10,000 שעות עבודה עם לקוחותיי על שינויים מנטליים – שיפור יכולת מנטלית, תרגול הרגלי חשיבה, אמונות והתנהלות רגשית אפקטיביים יותר, אינם שונים מהותית מתרגול פיזי.

קרוב לוודאי שהתהליכים במוח בתרגול מנטלי הם זהים לתרגול פיזי, אך התוצאה קצת שונה. לפי ד”ר ברוס ליפטון התוצאה של החשיבה היא הפרשות של חומרים כימיים ע”י המוח שמשפיעים על הגוף שלנו, במקום אותות חשמליים שהוא שולח ומגיעים לשרירים בתרגול הפיזי.

ד”ר דויד המילטון שחקר את הנושא טוען שאנו כולנו כימאים ויוצרים כימיה טובה או רעה באמצעות המחשבות שלנו.

כך או כך, על בסיס עבודתי בשינויים מנטליים מאז 2006, אני יכול לחזק את תוצאות המחקר של TED לעיל גם בהקשר של שינויים מנטליים.

הנה מה שמסייע לדעתי לחזק את “השרירים המנטליים” שלנו:

  1. חזרתיות ועקביות. ככל שאנו חוזרים ומתרגלים שינויים מנטליים הם מוטמעים בנו טוב יותר והופכים מהר יותר להרגלים טובים יותר.
  2. פוקוס על התרגול מאפשר לבצע אותו בצורה אפקטיבית יותר ולהצליח בו יותר.
  3. דמיון מודרך משפר ומחזק את הטמעת ההרגל החדש.
  4. יציאה מאזור הנוחות והרחבת הגבולות המנטליים שלנו באופן תדיר. אכן, “שריר מנטלי” עובד בדיוק כמו שריר פיזי. ככל שדוחפים את הגבולות המנטליים כך הוא מתעצם ומתחזק. לכן, תעוזה היא אחד מעקרונות השינוי שאני מלמד.
  5. ביצוע התרגול המנטלי “בהילוך איטי”. בשיטה שלי אני מנחה את לקוחותיי לפרק כל התנהלות מנטלית ולהתבונן במרכיביה כדי להבין את המנגנון שלה. או אז נפתח להם הפתח לבצע בחירות טובות יותר בהתנהלות היומיומית שלהם ולשפר את ההרגלים שלהם.
  6. לתרגל את הבחירות המנטליות הרבה פעמים במשך היום (12 פעמים לשיטתי) בפרקי זמן קצרים (“בצעדי תינוק”) בכל פעם.
  7. במשך כמה זמן לתרגל? מה אורך תקופת התרגול? התשובה הקצרה היא 30-66 יום. הנה כאן מאמר מקיף על כך.

לסיכום, מניסיוני, העקרונות להצלחה ברכישת מיומנות פיזית שמתוארים בסרטון TED הנ”ל הם אותם העקרונות להצלחה ברכישת מיומנויות מנטליות/התנהגותיות/רגשיות.

אם ברצונך לגלות את השיטה המלאה שפיתחתי לבצע שינויים מנטליים בחייך על בסיס העקרונות הנ”ל ורבים אחרים, אני מזמין אותך לקרוא את הספר שלי “להתרגל להצליח”, או ליצור איתי קשר לתיאום פגישת היכרות.

 

אהבת? הפקת ערך? אני מזמין אותך לעשות “לייק”, להגיב ממש כאן למטה ולשתף את חבריך בפוסט זה.
אשמח גם לענות כאן למטה לכל שאלה שיש לך.

“וידאו פוסט”:

להרשמה לערוץ היוטיוב שלי נא ללחוץ על האייקון:

שיתוף הפוסט ברשתות החברתיות:

אולי יעניין אותך לקרוא פוסטים נוספים:

כתיבת תגובה

אהבת את התוכן?
רוצה עוד תכנים בחינם?

רוצה להסתייע בי בשינוי קריירה או בעסק שלך?