חיפוש באתר ובבלוג
סך כל הפוסטים בבלוג
472
פוסטים אחרונים
קטגוריות
עמוד הפייסבוק שלי

מי רוצה ביטחון עצמי? איך לרכוש ביטחון עצמי שאינו תלוי בנסיבות | כתבה בעיתונות

זוהי כתבה שפורסמה בעיתונות עלי ועל ספרי החדש מִלכּוד המצוינות באוקטובר 2023. כתבה רחבה על חגי שלו וספריו במקומונים שונים ברחבי הארץ בסוכות 2023

מאת: זהר נוי

ספר הדרכה חדש “מִלכּוד המצוינות” יקנה לכם כלים לפיתוח חוסן מנטלי וביטחון עצמי.

מחברו, חגי שלו: “הספר מיועד לכל מי שמוכן לשנות את עצמו כדי להצליח באמת בחיים בכלל, ובקריירה או בעסקים בפרט. המסר שלי הוא פשוט: אם אתם לא משיגים את מה שאתם רוצים יש משהו בכם שצריך ויכול להשתנות”.

מרגישים שאתם תקועים בחיים? שאתם לא מספיק טובים במה שאתם עושים? שהפרפקציוניזם והריצוי מנהלים אתכם? שאתם בסטרס ולא מספיקים לממש את החלומות שלכם? אם עניתם בחיוב על חלק מהשאלות אני ממליץ לכם לרכוש את הספר “מִלכּוד המצוינות: איך לפתח ביטחון עצמי שאינו תלוי בנסיבות” שכתב חגי שלו מומחה לשינויים מנטליים שמייצרים תוצאות.

חגי שלו “המשלב”, 63, אב לשניים, רואה חשבון בעברו, הוא יזם, איש רוח, מאמן עסקי, מאמן לשינויים בקריירה ומרצה. חגי מסייע ללקוחותיו לשלב בין העולם הריאלי לעולם המנטלי ובין חומר לרוח כדי להשיג תוצאות פרקטיות בעסקים ובקריירה. בספרו הוא מזמין אתכם לוותר על בילוי של שנים על ספת הפסיכולוג ולגלות כיצד להשתחרר ממִלכּוד המצוינות שלכם בתוך כמה חודשים, שלב אחר שלב.

 

על מה הספר?

“מִלכּוד המצוינות הוא מדריך פרקטי ויישומי לשינוי מנטלי שמניב תוצאות ממשיות בחיים. הוא עונה על השאלה איך להשתחרר מהרגלים תוקעים כמו דחיינות, שיפוטיות, פרפקציוניזם, ריצוי, כעסים, סטרס, ניהול זמן ומשימות קלוקל ואחרים. הספר לא עוסק בכלים לניהול עסקים וקריירה – בתחומים האלה יש המון ספרים טובים שינחו אתכם מה לעשות. מִלכּוד המצוינות עוסק בצד ההוויה האנושית, בתשתית המנטלית לעשייה: בשינוי הרגלים, מחשבות, אמונות ורגשות כדי ליצור הווייה חזקה ומוצקה שעל בסיסה יצליחו הרבה יותר כל הפעולות שתבצעו בתחומי העסקים, הניהול והקריירה. נוסף לכך הספר לא עוסק רק בצד המנטלי, אלא מחבר לכל אורכו בין השינויים בהוויה לשינויים הפרקטיים שיש לעשות בתחומים אלה בעזרת שלל כלים; לכן הוא יסייע לכם רבות להשיג את התוצאות שתמיד רציתם בצומתי השינוי בחייכם”.

חגי שלו: “כל החיים מלמדים אותנו ‘תעשה, תעבוד, תלמד, תתאמץ, תשקיע וכך תוכל להצליח בחיים’, אבל אנשים רבים מוכשרים וטובים עובדים קשה ולא מרוויחים את כמות הכסף שהם רוצים ויכולים להרוויח. מדוע? כי אנו בני אדם – Human Being כפי שמכנים אותנו באנגלית, אבל את ה-Being הזה לא מלמדים אותנו, אלא רק את ה-Doing. אנו לא יודעים איך לנהל את מערכת ההפעלה האנושית, ולכן היא מלאה וירוסים ובאגים. כך קורסות אפליקציות החיים המורכבות שאנו מריצים עליה ואנו לא ממצים את הפוטנציאל שלנו; לכן אני מאמין בשילוב בין הצד הפרקטי והרציונלי לבין הצד המנטלי והרגשי. משמע שיחד עם העשייה עלינו לעבוד גם על שדרוג ההרגלים, המחשבות, הרגשות והאמונות כדי שנוכל לבנות תשתית מנטלית מוצקה ולהצליח באמת בפעולות הפרקטיות. בכך בדיוק עוסק הספר”.

 

מה זה מִלכּוד המצוינות? מה מקור השם?

מִלכּוד המצוינות הוא מעגל שוטה, מעגל זדוני או מעגל קסמים שמורכב מסדרת אמונות, פרדיגמות והרגלים שליליים עוקבים שמזינים אלה את אלה בדרך שלילית מתעצמת וגוברת, לכאורה ללא מוצא. זוהי תבנית התנהלות מסרסת הצלחה שחוזרת על עצמה ופוגעת בביטחון העצמי, בדימוי העצמי ובערך העצמי.

זאת אינה תופעה נדירה! קרוב לארבעים אחוז מהאנשים בעולם שבויים במעגל קסמים שלילי מתעצם והולך זה”. בספרו מלכּוד המצוינות חושף חגי שלו מעגל זדוני נסתר זה ומספק לקוראיו כלים שיסייעו להם להשתחרר ממנו.

תרשים מלכוד המצוינות. ספרו השני של חגי שלו, מאמן עסקי

למי מיועד הספר?

“הספר מִלכּוד המצוינות מיועד לאנשים שנמצאים בצומתי שינוי, בעסקים, בניהול ובקריירה. בנקודות שינוי אלה פחדים, דאגות, תסכולים, כעסים ודומיהם יושבים ברקע ותוקעים כל שינוי; לכן שם מתחיל השינוי וזהו האתגר הגדול ביותר לכל מי שרוצה לשנות, אך יש לו וירוסים ובאגים במערכת ההפעלה שלו. הספר מיועד לכל מי שמוכן לשנות את עצמו כדי להצליח באמת בחיים בכלל ובקריירה, בעסקים או בניהול בפרט כדי לחיות בשגשוג, באושר ובשלווה”.

 

איך מזהים את המלכוד הזה?

“על ידי אבחון מקצועי. השאלות הרלבנטיות ששואלים באבחון: מה מונע ממני להתקדם למרות שאני טוב בעבודה שלי? מה פוגע ביכולת שלי לקום בבוקר לעבודה בכיף ומה בהתנהלות שלי תוקע אותי? השאלות האלה שנשאלות על ידי איש מקצוע בפגישת אבחון, הן התחלה של חקירה מעמיקה שיכולה ליצור בהמשך את פריצת הדרך שהמחבר מנחה בספר איך להגיע אליה”.

ספרו השני של חגי שלו 'מִלכּוד המצוינות' - איך לפתח ביטחון עצמי שאינו תלוי בנסיבות

האם ייתכן שאם למישהו יש חלום כמו למשל לטפס על האוורסט, הוא יצליח להגשים אותו?

“בשנת 2017 הגיעה אליי דניאל וולפסון, עו”ד חובבת ספורט אתגרי שהייתה בצומת שינוי, מבולבלת ומלאה תהיות לגבי המשך הקריירה שלה. היא לא מימשה את הפוטנציאל שלה והשאיפות האמיתיות שלה היו קבורות תחת הר של הרגלים תוקעים ואמונות מגבילות. באבחון שעשיתי לה גיליתי את מִלכּוד המצוינות שפעל מתחת לפני השטח, פגע בביטחון העצמי ובערך העצמי שלה, וכך גם תקע את מימוש הפוטנציאל שלה”.

בתהליך אימון בן כחצי שנה הצלחנו לפוגג את המלכוד ולחשוף מתחתיו את החזון האמיתי של דניאל. כך היא תיארה אותו ב-2017: ‘אני הישראלית הראשונה שמטפסת ל-7 הפסגות הגבוהות בעולם – אחת בכל יבשת. אני מובילת דעה בעולם בנשיות ובהצלחה נשית ונותנת השראה לנשים אחרות למסוגלות ולהצלחה… אני מסייעת לנשים להיות יותר משפיעות – לפחות שוות לגברים, לקדם יזמות נשית ולקדם את מעמד הנשים בעולם'”.

“ואכן ב-2021 התחילה דניאל להגשים את חזונה. היא הפכה לאישה הישראלית הראשונה שטיפסה לפסגת הר האוורסט ובשנים שלאחר מכן השלימה גם את שאר חזונה: היא טיפסה ל-7 הפסגות הגבוהות בעולם, ארגנה מסעות אתגריים לטיפוס בעולם והפכה למרצה מבוקשת שנותנת השראה לנשים רבות – זאת העוצמה המשתחררת ואלה התוצאות שאפשר להגיע אליהן כשנחלצים ממִלכּוד המצוינות”.

המלצה של דניאל וולפסון על חגי שלו

איך הגעת לעסוק בליווי אנשים להצלחה?

למרות ששם המשפחה שלוֹ הוא שלֵו מעיד על עצמו חגי שרוב חייו לא היה שלֵו כלל. במשך 22 שנה עבד כרואה חשבון וכסמנכ”ל כספים בחברות הי-טק. “למרות מעמד רם, עניין ותגמול מפתה, לא הייתי מאושר”, הוא מספר. “עבדתי קשה, אבל לא חשתי סיפוק ואופק התעסוקה שראיתי היה קודר. שחיקה הדרגתית עם הזמן וסטרס הובילו אותי להכרה שמשהו במסלול הקריירה שלי שגוי, אפילו שגוי מאוד. כשהתחלתי לסבול בעבודה והיה לי קשה לקום בבוקר, הבנתי שהכתובת הייתה על הקיר – הבנתי שאני חייב לשנות משהו בסיסי בקריירה שלי ובדרך בה אני מתנהל“.

למזלו של חגי, משבר בחברה האחרונה שעבד בה דחף אותו לעבר השינוי. “בלית ברירה עזבתי ב-2005 את עבודתי והתחלתי לחשוב על אלטרנטיבות”, הוא משתף. “בזכות אימון שעברתי בעצמי עשיתי שינוי קריירה דרסטי כשעזבתי משרה טובה והכנסה נדיבה, והפכתי מאיש של מספרים לאיש של אנשים“.

 

צריך הרבה אומץ לעשות צעד כזה, לא?

“זאת אמירה שאני שומע הרבה ובכל פעם אני מסביר שלא הייתי אמיץ, אלא דווקא פחדן. הרגשתי כמו בסדום ועמורה שהכול בוער מסביבי ושאם אשאר אכחד. פחדתי מכך מאד, ולכן ברחתי בלי לחשוב ואפילו בלי להסתכל לאחור פן אהפוך לנציב מלח”.

ממה כל כך סבלת?

“הייתי במלכודת דבש שהייתה גם מעין מלכודת מוות. סבלתי בעבודה, היה לי קשה לקום בבוקר והרגשתי שאני נמק. הייתי רק בן 45 כשלפחות חצי קריירה הייתה עוד לפני. המחשבה שכך אמשיך עוד 20 שנה הכניסה אותי למצוקה גדולה מאוד, לכן לא נשארה לי ברירה אלא לקום ולעזוב כי זאת הייתה קרן האור היחידה שראיתי בקצה המנהרה”.

 

איך זוגתך הגיבה לצעד שלך?

“שאלה טובה. אסנת אשתי זכרה לברכה שלצערי נפטרה ב-2021, ראתה בזמנו את המצוקה שלי והבינה שלהתעלם זה לא יהיה חכם. בחושיה החדים היא קלטה שהמשכורת הדשנה שלי והבריאות שלח היו בסכנה, ולכן לא נכון לנו להיתלות בסיר הבשר; משום כך היא תמכה בי. יחד עם זאת זמן קצר לאחר מכן לקחתי אותה לבנק כדי להגדיל את המשכנתא וזה היה קשה. בגיל הזה אנשים מחזירים את המשכנתא ולא מגדילים אותה. אכן, היו לנו כמה שנים קשות עד שהצלחתי לעמוד על הרגליים בעסק החדש שפתחתי. בשנת 2010 לאחר שהתייצבתי, גמלתי לאסנת כשהיא עשתה צעד דומה והפכה משכירה לעצמאית. מאז אני אסיר תודה לה על האמונה והתמיכה הבלתי מסויגת בתקופת השינוי שלי וגם כתבתי את זה בהקדשה לה בפתח הספר”.

אנשים נוספים שמוזכרים בהקדשות של הספר הם ילדיו שלי ודניאל שלדבריו של חגי היו לו להשראה ונתנו לו שלל הזדמנויות להתאמן בחברתם. כן הוא מזכיר בהקדשה שאביו בנימין ז”ל היה המאמן הראשון שלו שלימד אותו שהכול אפשרי וכי אימו שרה ז”ל לימדה אותו מהו שרות איכותי ואהבת האדם.

 

חגי שלו, מאמן עסקי ואימון עסק

מתי הגיע הרגע בו הבנת שאתה יכול לכתוב ספר ולהדריך אחרים?

“הו, זה תהליך שארך זמן. קודם כול פיתחתי את המודעות שלי והבנתי שמה שאני הכי אוהב לעשות זה לעזור לאנשים להצליח ומימשתי זאת. רק לאחר מכן עלה הרעיון לכתוב ספר ולשתף אחרים במה שעבד בשבילי ובשביל לקוחותיי. התשוקה שלי היא ליצור עולם מודע בו אנשים יודעים איך לנהל את מחשבותיהם, את רגשותיהם ואת מעשיהם כדי ליצור בריאות, הגשמה, שפע ואושר להם ולסובבים אותם. אני מגשים זאת בעבודתי כמאמן עסקי, כסופר, כמרצה וכיזם של סטארט-אפ טכנולוגי שמפתח אפליקציה לאימון עסקי בינלאומי”.

מִלכּוד המצוינות” הוא ספרו השני. קדם לו הספר “להתרגל להצליח – הדרך האפקטיבית להגשמה עסקית” שמספק כלים להתמודד בהצלחה עם שינויים בחיים בכלל ובניהול, בעסקים ובקריירה בפרט. בלב הספר הוא מציג שיטה מעשית ויישומית כיצד לבצע שינויים מנטליים – בהרגלים, במחשבות, באמונות וברגשות שמניבים תוצאות פרקטיות ואפקטיביות. בספרו מספק חגי דרך פשוטה וישימה לכל אדם להגשמה עסקית. “הספרים שלי שונים מספרים אחרים, הם לא עוד מדריך של הוראות ופעולות, אלא הם פונים למקור העשייה במערכת ההפעלה האנושית ומסייעים לעשות את השינויים שם. אני מעדיף תמיד לטפל במקור במקום בסימפטום”.

בשני ספריי אני מציג דוגמאות מחיי ולכן הם הופכים למדריך פרקטי ויישומי שמוביל לשינוי מנטלי שמניב תוצאות ממשיות בעסקים ובקריירה. ‘להתרגל להצליח’, מיועד לאנשים רציונליים ופרקטיים שלא ממצים את הפוטנציאל שלהם ומבינים שהמקור לכך הוא בחלק המנטלי שלהם. הספר מתאים לכל מי שמוכן לשנות את עצמו כדי באמת להצליח בקריירה, בעסקים או בניהול, ולחיות בשגשוג, בשלווה ובשפע.

כל בעל עסק, משנה קריירה ומנהל יוכל לגלות בעזרת הספר מה מונע ממנו לממש את מלוא הפוטנציאל העסקי שלו ולרכוש כלים פרקטיים איך לסלק את החסמים המנטליים כדי לשגשג, להצליח ולהרוויח יותר כסף”.

 

ספרך הראשון “להתרגל להצליח” מדבר על הצלחה. מקובל שהצלחה נמדדת בכסף. האומנם? מהי הצלחה בעיניך?  

“הצלחה היא סובייקטיבית. אכן מקובל שכסף מודד הצלחה – מי שיש לו יותר כסף נחשב יותר מצליח. בעיניי כסף הוא רק מדד אחד להצלחה. אני מאמין שכל מי שמשיג את מה שהוא רוצה נחשב מצליח, כלומר ההצלחה נמדדת ברמת הסיפוק, בשביעות הרצון ובאושר של האדם. ‘אֵיזֶהוּ עָשִׁיר – הַשָּׂמֵחַ בְּחֶלְקוֹ’ נאמר במקורותינו. למשל הסטארט-אפ שלי עשוי להגיע לשווי של מיליארדים, אבל זה לא המניע שלי – כסף בלבד לא יעשה אותי יותר מאושר, אלא בעיקר הגשמה, מימוש עצמי, והרצון לעשות טוב בעולם”.

בספרו השני “מִלכּוד המצוינות” הוא מדגיש את הגורם העיקרי ליכולת שלנו להגשים את חלומותינו: “עלינו לקחת 100% אחריות על הבחירות שלנו כי הן וכמעט רק הן, קובעות את התוצאות שלנו”. מתוך הספר: “אל תחכו למשיח (מטאפורית), קרי לדבר מה חיצוני טוב שיקרה לכם בלי שתטרחו למענו. גם אם דבר זה יגיע, לא מומלץ לחכות לו בצורה פסיבית. במקום זאת, בואו נביט בעצמנו, נזהה מה אנחנו יכולים לעשות נוכח הנסיבות, גם אם הן אינן טובות ואינן נעימות, ונבצע”.

בפרק 3 הוא מדבר על האמונה המגבילה “אני לא טוב מספיק”, שמובילה לדבריו לפרפקציוניזם אותו הוא מתאר בפרק 4. בפרק 13 בספר הוא מנחה איך להחליש את האמונה המגבילה הזאת ובפרק 14 הוא נותן כלים איך למגר את הפרפקציוניזם.

בפרק 6 ממשיך חגי בשרשרת המלכוד וממחיש איך הפרפקציוניזם והריצוי מקשים על ניהול זמן ומשימות אפקטיבי, פוגעים באנרגיה שכה חיונית להתנהלות אפקטיבית ומחוללים הימנעות ודחיינות. בפרק 16 הוא נותן כלים איך לנהל זמן ואנרגיה בצורה יותר נכונה ולהיפטר מהימנעות ומדחיינות.

בפרקים 7 ו-17 מציג חגי את המודל המכונן של “מעל הקו ומתחת לקו” ופותח פתח לכל אדם להבין איך נוצרים רגשות שליליים ואיך להתמודד איתם ולהמירם ברגשות חיוביים. פרק 9 עוסק בהרגל התוקע שנקרא שיפוטיות עצמית ובפרק 19 הכלים כיצד להשתחרר ממנו. החל מפרק 11 ועד סוף הספר מציג חגי את הכלים המנטליים והפרקטיים כדי לפוגג את מלכוד המצוינות; למשל בפרק 15 הוא עוסק באיך להיפטר מריצוי.

 

מדוע הפחד מכישלון תוקע את ההצלחה?

“בני האדם נוצרו קודם כול להישרדות. עדיף להיות ‘בטוח’ ואומלל מאשר ‘להסתכן’ ולהיות מאושר. זאת מהות שנאת הסיכון, לכן הפחד האוטומטי שלרוב אינו רציונלי הוא זה שמנהל אותנו ובגללו אנו נשארים באזור הנוחות בו אין צמיחה, אין התפתחות וגם אין הצלחה”.

חגי שלו, אימון עסקי, מאמן עסקי ומאמן לשינוי קריירה ולמציאת הייעוד

מדוע פרפקציוניזם הוא רגל תוקע?

“הפרפקציוניסט מאמין שהכול חייב להיות מושלם; לכן הוא מקדיש יותר מידי זמן וכסף כדי להשיג תפוקה שולית דלה. בעולם מוגבל בזמן ובכסף, הדבר בא על חשבון דברים חשובים אחרים והתוצאה היא הספק נמוך, דחיינות והימנעות – הרגלים שתוקעים הצלחה”.

 

בעמוד 289 אתה כותב על כיצד לפתח אהבה עצמית. במה מדובר?

“זה תחום מוזנח מאוד בחינוך ובתרבות שלנו. אהבה עצמית נקשרת לנרקיסיזם, לגאוותנות ואפילו לעריצות, ולכן היא נחשבת פסולה. זאת טעות קריטית כי מי שלא אוהב את עצמו נוהג לשפוט את עצמו ולְרָצות אחרים – כך הוא מקטין את עצמו ופוגע בדימוי העצמי ובביטחון העצמי שלו שהם שניהם קריטיים להצלחה; לכן אני ממליץ ומלמד איך לפתח אהבה עצמית – כמובן כזאת שהיא בונה ומקדמת, שלא תבוא על חשבון אחרים, אלא להפך. לסיום אדגיש שרק מי שאוהב את עצמו יכול באמת לאהוב אחרים ולהעניק מכל הלב”.

 

איך מתגברים על רגשות שליליים אוטומטיים?

“בקצרה, מודל אפר”ת מהפסיכולוגיה הקוגניטיבית מנחה אותנו שהמקור לרגשות הוא המחשבות; לכן כדי להתגבר על רגשות שליליים עלינו ללמוד לנהל את המחשבות שלנו, דבר שלרוב לא מלמדים אותנו. בספריי אני מאמן איך לעשות זאת בעזרת מודל אפר”ת עם הרחבות שלי וכלים נוספים”.

 

מהו המרכיב הסודי החיוני בכל שינוי?

“אחת הטעויות הנפוצות בהתפתחות אישית היא שידע הוא כוח. בעוד שנכון שידע הוא חיוני לשינוי הוא רק המרכיב הראשון בשינוי. ידע הוא תנאי הכרחי לשינוי, אבל אינו תנאי מספיק לשינוי. מה שיוצר שינוי זאת רק הבחירה והחזרה עליה על ידי תרגול כמו כל ידע שרכשנו שיצר שינוי, למשל – לימודי נהיגה. הטעות השכיחה היא כשמאמינים שידע מאפשר בחירה, אבל לרוב זה לא קורה בגלל האוטומט האנושי. המרכיב הסודי החיוני והחסר ברוב תורות המודעות הוא ההתבוננות העצמית בין הידע לבחירה. רק כשנלמד להתבונן בעצמנו נוכל לתרגם את הידע לבחירה שתרגול שלה לאורך זמן הוא הכרחי ליצור שינוי. את מרכיב ההתבוננות העצמית אני מפתח ומלמד בספרים שלי ובעבודתי”.

 

מה החידוש העיקרי בספרים שלך?

“אם לומר את האמת אני לא מחדש שום דבר בספרים שלי. הכול כבר נכתב ונאמר באלפי שנות היסטוריה אנושית. הייחודיות שלי היא היכולת לקחת חומרים מורכבים וקשים להבנה ולהבנות אותם בדרך מתודית ויישומית כדי שהם לא יהיו רק תיאוריה, אלא גם כלים פרקטיים שכל אדם יוכל ליישם ולהפיק מהם תוצאות“.

 

מה המסר של הספרים?

“אני רוצה להעביר מסר ששינוי הוא צו השעה – הוא הכרחי. אנחנו חיים בעולם דינמי בו קצב השינויים הוא עצום. רוב בני האדם סולדים משינויים כי כך עובדת מערכת ההפעלה שלנו כדי לשרוד. כשהסביבה משתנה ואנחנו לא משתנים מתחילות בעיות. אפשר לראות זאת בשיעורי הגירושין שעולים בקצב מדאיג, בעסקים שנסגרים חדשות לבקרים וגם בקריירה: אם פעם עבדנו במקום עבודה אחד לאורך שנים, היום עוברים מקומות עבודה כל כמה שנים ולעיתים אף עושים שינויים במקצוע. המסר שלי בספר הוא שאם אתם לא מאושרים או לא מרוצים מחייכם יש משהו בכם שצריך להשתנות. שינוי הוא אפשרי לכולם. אפשר לשנות כל פרמטר וכל הרגל כדי שנוכל לשדרג את מערכת ההפעלה שעל בסיסה כל האפליקציות של החיים שלנו יפעלו טוב יותר”.

משובים למלכוד המצוינות, ספרו השני של חגי שלו, מאמן עסקי ואימון עסקי

זה לא מוגזם לומר שכולם יכולים להשתנות בכל פרמטר?

“אני אחדד את הנקודה הזאת. אם גובהי 1.70 מטר לעולם לא אהיה מייקל ג’ורדן, אבל אם אני רוצה להיות טוב בכדורסל אני צריך להבין מה זה כדורסל, להתאמן ולהשתפר. הכוונה שלי היא לא להפוך את כולם לשחקני עילית בעולם העסקי, אלא לסייע להם לשפר את עצמם ולשחרר את החסמים בעזרת תרגול מתאים בהתמדה ובנחישות. נאה דורש נאה מקיים: מאז שגיליתי את הכלים האלה אני משתפר כל הזמן ולומד בכל תחום. למשל, אני כבר עשרה חודשים בזוגיות חדשה שהיא בית ספר בשבילי כי אני נתקל בה בדברים שטרם נתקלתי בחיים שלי, דבר שמלמד אותי להיות יותר מבין, יותר סבלני ויותר מקבל.

כשאתה מבין ומיישם את הרעיונות והשיטה לשינוי אתה משתפר כל הזמן וזו תחושה מדהימה. חשוב לי להדגיש שכל מה שאני מלמד בספרים ובעבודה שלי אני מיישם בעצמי ובודק על עצמי לפני שאני מנחיל אותו לאחרים; למשל היום אני לא אותו אדם שהיה במשבר בשנת 2005. אני בן אדם יותר מודע ומאושר וזאת רק בזכות העובדה שכבר 18 שנה אני עובד כדי לשפר את עצמי. גם אם דברים לא עובדים אני לא מתייאש. בתוך חודש אחד הלכו לעולמם אשתי ואימא שלי והדרך היחידה לקום מזה הייתה לאמץ יכולת קבלה ולשחרר דברים שאין לי שליטה עליהם“.

 

חגי מסכם:

“דבר אחד אני מבטיח למי שיקרא את הספרים שלי: מי שיגיע עם נכונות לשינוי יקבל בספרים כלים לעשות זאת ולצאת לדרך חדשה בחיים במהירות, דרך שתגרום לו או לה להיות אנשים יותר מאושרים ויותר שלמים”.

יצירת קשר אישי עם חגי לשיחה ראשונית בחינם כאן בקליק על הלינק. 

 

אהבת? הפקת ערך? אני מזמין אותך לעשות “לייק”, להגיב ממש כאן למטה ולשתף את חבריך בפוסט זה.
אשמח גם לענות כאן למטה בתגובות לכל שאלה שיש לך.

שיתוף הפוסט ברשתות החברתיות:

אולי יעניין אותך לקרוא פוסטים נוספים:

כתיבת תגובה

הזמנים מאתגרים? העסק או הקריירה תקועים?

דווקא עכשיו, זה הזמן להתחיל לחשוב על שחרור התקיעות.

אני מזמין אותך לייעוץ טלפוני ראשוני בחינם

בתאום ישירות מול היומן שלי